Aktualności

Symboliczne zawieszenie wiechy na Business Garden

12 kwietnia br. miało miejsce symboliczne zawieszenie wiechy na budynkach Business Garden w Warszawie. Inwestycja, która jest sztandarowym projektem SwedeCenter, powstaje na rogu ulic Żwirki i Wigury i 1 Sierpnia. Ostateczne zakończenie prac i oddanie do użytku pierwszych dwóch budynków kompleksu Business Garden przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku.

Roger Andersson, Country Manager spółki SwedeCenter powiedział: Business Garden w Warszawie to projekt z którego jesteśmy szczególnie dumni. Jest on odzwierciedleniem naszego długofalowego i innowatorskiego podejścia do realizowanych przez nas inwestycji. Wykorzystaliśmy w nim wiedzę i technologie, które pozwoliły nam z budynku biurowego uczynić coś więcej niż tylko przyjazne ludziom miejsce pracy. Dodatkowo, 20-letnie doświadczenie firmy będzie gwarantem jakości i trwałych relacji z przyszłymi najemcami Business Garden.

Kompleks Business Garden Warszawa docelowo składać się będzie z 7 budynków o łącznej powierzchni około 90 000 metrów kwadratowych. W pierwszym etapie zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu 32 000 metrów kwadratowych. Pierwszy z nich oferować będzie około 14 600 metrów kwadratowych powierzchni. Oprócz biur, w budynku znajdzie się centrum konferencyjne z 8 salami konferencyjnymi i tarasem na zielonym dachu pierwszego piętra, hotel biznesowy na ponad 200 pokoi oraz restauracja, kafeterie i punkty usługowe. Drugi budynek w całości zajmuje powierzchnia biurowa wielkości 17,500 metrów kwadratowych.

Zakończenie realizacji pierwszego etapu projektu nastąpi jesienią tego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a niebawem rozpoczną się także prace związane z architekturą krajobrazu. Pomiędzy budynkami powstanie wewnętrzny park wraz ze sztucznym oczkiem wodnym i nieckami, które będą pełnić rolę naturalnych zbiorników retencyjnych. Wokół budynków wybudowane zostaną drogi wewnętrzne umożliwiające wjazd z głównych ulic miasta do garażu oraz dojazd do naziemnych miejsc parkingowych dedykowanych dla obsługi, kurierów i taxi.

W części podziemnej kompleksu Business Garden zaprojektowano ponad 1 500 miejsc parkingowych, z czego 525 miejsc (w tym 130 dla gości) zostanie oddanych w ramach etapu I inwestycji. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość parkowania w garażu. Do ich dyspozycji oddane zostaną szafki i prysznice umożliwiające odświeżenie się przed pracą.

Business Garden to wyróżniająca się koncepcja parków biznesowych. Jej unikalna natura wynika przede wszystkim z małej gęstości i wysokości zabudowy, dużego udziału powierzchni biologicznie czynnej oraz zastosowania rozwiązań charakterystycznych dla zrównoważonego budownictwa. Inwestycja realizowana jest w myśl zasad certyfikacji LEED - Leadership in Energy and Environmental Design. SwedeCenter będzie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu dla większości budynków w kompleksie.

Business Garden Warszawa będzie pierwszym spośród trzech analogicznych parków biznesowych realizowanych przez SwedeCenter. Dwa kolejne powstaną w Poznaniu i we Wrocławiu. Wszystkie trzy projekty Business Garden, o łącznej powierzchni najmu blisko 300,000 metrów kwadratowych, koncentrują się na utrzymywaniu ekologicznego i zdrowego środowiska pracy.


‹ wróć do listy

Rzecznik

Ewa Łydkowska

Head of           Marketing & PR
T: (+48) 22 820 91 29
T: (+48) 512 647 286
E: ewa.lydkowska@swedecenter.pl

Dla prasy

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski