Aktualności

Ruszyła budowa Bramy Portowej

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Brama Portowa miała miejsce 11 maja 2011 roku w Szczecinie. Budynki biurowe są budowane przy skrzyżowaniu ulicy Stefana Wyszyńskiego i Alei Niepodległości. Inwestorem i deweloperem Bramy Portowej jest SwedeCenter – spółka należąca do grupy Inter IKEA.

Wydarzenie odbyło się na placu budowy kompleksu biurowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Prezydent Miasta Szczecina – Piotr Krzystek, wraz z reprezentantami Ratusza, inwestora i generalnego wykonawcy. Symbolicznego poświęcenia kamienia węgielnego dokonał Ks. Kanonik Jan Kazieczko. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że realizacja Bramy Portowej – inwestycji realizowanej w samym centrum Szczecina - przebiega tak sprawnie i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zapewnimy jej stałych najemców – mówi Roger Andersson ze SwedeCenter.

Brama Portowa to inwestycja składająca się z dwóch budynków biurowo-usługowych – Brama Portowa I i Brama Portowa II. Budynki o nazwie „Grzybek” oraz „Poczta” są idealnie dopasowane do potrzeb najemców. Oba posiadają niski współczynnik powierzchni wspólnych, posiadają systemy techniczne oszczędzające zużycie energii i spełniają zasady zrównoważonego budownictwa wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom ich przyszłych użytkowników. Rozwiązania zastosowane w tym „zielonym” projekcie umożliwią mu otrzymanie certyfikatu LEED. Bazuje on na rozwiązaniach proekologicznych, innowacyjności w gospodarowaniu wodą, energią elektryczną i regulacją oświetlenia dzięki otwieranym oknom i systemom chroniącym przed światłem słonecznym. Budynki zapewnią także segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu znajdzie się również parking rowerowy dla najemców i gości.

Brama Portowa I będzie sześciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 4,500 mkw (4,000 mkw powierzchni biurowej i 580 mkw handlowo – usługowej) z 22 dedykowanymi miejscami na parkingu podziemnym. Z kolei Brama Portowa II składać się będzie z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni 8,000 mkw (6,800 mkw powierzchni biurowej i 1,400 handlowo – usługowej) z 36 miejscami przeznaczonymi dla samochodów.

Budowa ma zostać zakończona w IV kwartale 2012 roku. Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Hochtief Polska.

Kompleks biurowy Brama Portowa jest jedną z kilku inwestycji komercyjnych realizowanych przez SwedeCenter w Polsce. Do pozostałych należą m. in. Business Garden Warszawa, Business Garden Poznań oraz Business Garden Wrocław.

‹ wróć do listy

Rzecznik

Ewa Łydkowska

Head of           Marketing & PR
T: (+48) 22 820 91 29
T: (+48) 512 647 286
E: ewa.lydkowska@swedecenter.pl

Dla prasy

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski