Aktualności

Mera Hotel & SPA otwarty

W dniu dzisiejszym uroczyście otwarty został Mera Hotel & Spa w Sopocie. Inwestorem i deweloperem obiektu jest firma SwedeCenter należąca do Grupy Inter IKEA. W budynku usytuowanym tuż przy nadmorskiej plaży, oprócz części hotelowej znajduje się zaplecze konferencyjno-bankietowe, dwie restauracje oraz największe w regionie SPA. Pierwsi goście mogą korzystać z bogatej oferty hotelu już od połowy maja br.

„Jestem przekonany, że nowo wybudowany hotel stanie się ozdobą Sopotu, a jego wyjątkowy klimat będzie magnesem przyciągającym licznych gości.” – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter. „Mera Hotel & SPA to pierwszy, ale nie jedyny projekt hotelowy w portfolio SwedeCenter. Wkrótce, rozpoczniemy realizację hotelu Marriott Courtyard w Gdyni. W planach mamy także budowę hoteli, które będą funkcjonować w parkach biznesowych Business Garden w Warszawie i Wrocławiu.”

Mera Hotel & Spa to czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych. Architektura hotelu, którą charakteryzuje nowoczesny minimalizm i prostota, nawiązuje do polskiego, nadmorskiego modernizmu. Cechy stylu doskonale podkreślają materiały naturalne wykorzystane do aranżacji wnętrz i zewnętrznych elewacji budynku. Te ostatnie w stu procentach zostały wykonane z modrzewia syberyjskiego.

Na uwagę zasługuje także architektura krajobrazu, która w zamyśle projektantów miała sprawiać wrażenie, jakby „przepływała” przez budynek. Dziedzińce z dwóch stron hotelu pokrywa piaszczysta wydma porośnięta roślinnością nadmorską. Całość dopełniają oczka wodne oraz kamienny potok.

Część hotelowa oferuje 145 pokoi. Są to zarówno pokoje standardowe, jak również pokoje dla rodzin z dziećmi oraz pięć indywidualnie zaprojektowanych apartamentów. Do dyspozycji gości oddano trzy kryte baseny. Czwarty, z którego rozciąga się widok na morze, został wybudowany na dachu hotelu. Głównym wyróżnikiem projektu jest jednak strefa SPA & Wellness. Część zabiegowa SPA posiada 35 gabinetów kosmetycznych, strefa relaksacyjna natomiast wyposażona jest w saunę oraz jacuzzi.

Hotel posiada ponad 80 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej oraz 34 miejsca na parkingu zewnętrznym. W ramach inwestycji przebudowano także drogę dojazdową do hotelu.

Architektura Mera Hotel & Spa została zaprojektowana przez warszawską firmę DiM'84 Dom i Miasto Czesława Bieleckiego. Wnętrza zaprojektowali z kolei architekci z trójmiejskiej pracowni Loft Magdaleny Adamus. Generalnym wykonawcą inwestycji był Warbud. Obiekt, który najprawdopodobniej uzyska standard czterogwiazdkowego hotelu, jest zarządzany przez firmę Legend Management.


‹ wróć do listy

Rzecznik

Ewa Łydkowska

Head of           Marketing & PR
T: (+48) 22 820 91 29
T: (+48) 512 647 286
E: ewa.lydkowska@swedecenter.pl

Dla prasy

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski