Mera Hotel & SPA

Zarządzany

Mera Hotel & Spa, czterogwiazdkowy hotel usytuowany w popularnym nadmorskim kurorcie Sopot, przyjął pierwszych gości w połowie maja 2012 roku. Obecnie jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów i mieszkańców Trójmiasta.

Strefa basenów

i relaksu

35 gabinetów

zabiegowych

Zaplecze konferencyjne

i restauracje

DiM'84 Dom i Miasto

projekt architektoniczny

Czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 17 000 metrów kwadratowych mieści 145 pokoi, zróżnicowanych pod względem funkcji oraz aranżacji, oraz 35 gabinety zabiegowe w części SPA & Wellness. Dumą hotelu jest strefa basenów i saun z trzema basenami z hydromasażami oraz przyległą do całego kompleksu strefą relaksu.

Architektura Mera Hotel & Spa, którą charakteryzuje współczesny minimalizm i prostota nawiązuje do polskiego, nadmorskiego modernizmu. Cechy stylu doskonale podkreślają materiały naturalne wykorzystane do aranżacji wnętrz i zewnętrznych elewacji budynku. Mera jest jedynym hotelem w Polsce, którego fasada powstała w stu procentach z naturalnego drewna – modrzewia syberyjskiego.

Na uwagę zasługuje także architektura krajobrazu, która w zamyśle projektantów miała sprawiać wrażenie, jakby „przepływała” przez budynek. Dziedzińce z dwóch stron hotelu pokrywa piaszczysta wydma porośnięta roślinnością nadmorską. Całość dopełniają oczka wodne oraz kamienny potok.

Lokalizacja

Mera SPA Hotel położony jest w Sopocie przy ulicy Bitwy pod Płowcami, zaledwie 50 metrów od piaszczystej plaży i popularnego deptaku.
 


Zobacz także

Sound Garden Hotel

Warszawa Zarządzany

Business Garden Wrocław I

Wrocław Planowany

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski