Aktualności

Kolejna umowa najmu powierzchni w Business Garden

Firma SwedeCenter podpisała kolejną umowę najmu dla Business Garden Warszawa. Do grona najemców dołączył Europejski Fundusz Leasingowy, który zajmie ponad 2 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej na szóstym piętrze drugiego budynku realizowanego obecnie etapu inwestycji. Fundusz rozpocznie działalność w nowej siedzibie w czerwcu przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE.

„Proces komercjalizacji pierwszego etapu warszawskiego Business Garden przebiega zgodnie z naszymi założeniami. W ostatnich dwóch miesiącach wynajęliśmy 60% powierzchni biurowej dostępnej w budynku drugim. Ze względu na układ i elastyczność aranżacji powierzchni, dużym zainteresowaniem cieszy się także budynek pierwszy zlokalizowany przy ul. Żwirki i Wigury, w którym funkcjonować będą biura, hotel, centrum konferencyjne i restauracje.” - powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter.

„Cieszymy się ze współpracy z Europejskim Funduszem Leasingowym. Business Garden to optymalna lokalizacja biurowa. Szczególnie cieszy nas ‘zielony’ wizerunek kompleksu - od początku naszej współpracy z Klientem było to istotne kryterium.” - powiedziała Joanna Kalinowska, Dyrektor w dziale reprezentacji najemców biurowych w CBRE.

Business Garden, który jest sztandarowym projektem SwedeCenter, powstaje na rogu ulic Żwirki i Wigury i 1 Sierpnia w Warszawie. Kompleks docelowo składać się będzie z 7 budynków o łącznej powierzchni około 90 000 metrów kwadratowych. W pierwszym etapie zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu blisko 33 500 metrów kwadratowych. Pierwszy z nich oferuje około 15 400 metrów kwadratowych powierzchni. Oprócz biur, w budynku znajduje się centrum konferencyjne z 8 salami konferencyjnymi, hotel biznesowy na ponad 200 pokoi oraz restauracja, kafeterie i punkty usługowe. Drugi budynek w całości zajmuje powierzchnia biurowa wielkości ponad 18 000 metrów kwadratowych. Oddanie do użytku pierwszego etapu kompleksu Business Garden przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku. SwedeCenter realizuje podobne projekty Business Garden w Poznaniu i Wrocławiu.


‹ wróć do listy

Rzecznik

Ewa Łydkowska

Head of           Marketing & PR
T: (+48) 22 820 91 29
T: (+48) 512 647 286
E: ewa.lydkowska@swedecenter.pl

Dla prasy

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski