Aktualności

Generalny wykonawca Business Garden Warszawa wybrany

Spółka SwedeCenter wybrała firmę Hochtief Polska na generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy kompleksu Business Garden.

Business Garden to pierwszy ekologiczny park biznesowy i jeden z największych projektów biurowych w Warszawie. Na terenie kompleksu o powierzchni 90.000 m2 znajdą się powierzchnie biurowe wraz z częścią handlową, hotelowo-konferencyjną oraz dodatkowymi udogodnieniami dla najemców biurowych. Ukończenie pierwszej części planowane jest na trzeci kwartał 2012 roku.

Business Garden składa się z 7 budynków, które powstaną na działce o powierzchni 6 hektarów. Pierwszy etap projektu obejmuje budowę dwóch budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 32.000 m2. W pierwszym znajdzie się 14.600 m2 powierzchni biurowej i handlowej. Dodatkową funkcję hotelowo-konferencyjną zapewni 200-pokojowy hotel biznesowy z centrum kongresowym. Drugi budynek zaoferuje łącznie 17.500 m2 powierzchni biurowej.

Systemy budynków zaprojektowane zostały zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, z troską o środowisko naturalne i oszczędność energii. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu LEED. Budynki będą wyposażone w innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, otwieralne okna z systemem żaluzji zewnętrznych oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej. Niewątpliwy atut projektu to tereny zielone, które będą stanowić 60% powierzchni działki. Projekt Business Garden zapewni także optymalny dostęp światła słonecznego, segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu znajdzie się również parking rowerowy dla najemców i gości.

Doskonała lokalizacja kompleksu Business Garden przy ulicy Żwirki i Wigury, 2 km od międzynarodowego Lotniska im. F. Chopina, zapewnia dogodny dojazd do centrum miasta zarówno samochodem, jak i autobusem oraz Szybką Koleją Miejską (SKM). Planowana przebudowa skrzyżowania ulic Żwirki i Wigury oraz 1 Sierpnia z dodatkowymi pasami skrętu od strony Śródmieścia, jak i z lotniska znacznie usprawnią system komunikacji transportowej.


‹ wróć do listy

Rzecznik

Ewa Łydkowska

Head of           Marketing & PR
T: (+48) 22 820 91 29
T: (+48) 512 647 286
E: ewa.lydkowska@swedecenter.pl

Dla prasy

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski