Aktualności

Business Garden Wrocław zaprojektuje APA Wojciechowski

W konkursie na najlepszy projekt, architekci z zespołu APA Wojciechowski zostali wybrani na autorów koncepcji trzeciego przyjaznego środowisku parku biznesowego SwedeCenter w Polsce – Business Garden Wrocław. SwedeCenter, część grupy Inter IKEA kładzie ogromny nacisk na poszanowanie środowiska naturalnego i komfort najemców. Doświadczenie studia architektonicznego w podobnych przedsięwzięciach było jednym z czynników decydujących o wyłonieniu zwycięzcy.

Park biznesowy Business Garden Wrocław będzie składał się z 8 budynków, które łącznie dostarczą 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni głównie biurowej. Będzie on trzecim i jednocześnie największym projektem realizowanym pod marką Business Garden. Inwestycja planowana jest na działce o powierzchni 7 hektarów. Pierwsze budynki przynależące do kompleksu mają zostać oddane do użytku w 2014 roku. Business Garden Wrocław będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Dąbrówki, w pobliżu stacji PKP Mikołajów, naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia.

Business Garden Wrocław, Business Garden Warszawa i Business Garden Poznań będą zrealizowane pod kątem otrzymania certyfikatu LEED – Leadership in Energy and Environmental Design. Certyfikat ten potwierdza wykorzystania przyjaznych środowiskowo materiałów i rozwiązań. Budynki nim opatrzone charakteryzować będzie wysoka jakość komponentów, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów, odzyskujących wodę (w tym deszczówkę), kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.

Pierwszy projekt Business Garden, na który składać się będzie 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, hotelowej, restauracyjnej i konferencyjnej jest aktualnie budowany w Warszawie. Jego pierwsza faza będzie gotowa do wynajęcia we wrześniu 2012. Drugi Business Garden, o powierzchni ok. 80 tysięcy metrów, jest zlokalizowany w Poznaniu, a jego I faza będzie sukcesywnie oddawana w latach 2013 i 2014.

Werdykt jury uwzględniał holistyczne podejście architektów, elastyczność w gospodarowaniu przestrzenią, ale też doświadczenie pracowni w zastosowaniu projektowania dla zrównoważonego rozwoju. Architekci z APA Wojciechowski zrealizowali inwestycje biurowe o łącznej powierzchni ponad pół miliona metrów kwadratowych. – Business Garden Wrocław jest z pewnością dla nas jednym z najciekawszych i stanowiących wyzwanie projektem w historii pracowni. – tak wyrażał zadowolenie ze zwycięstwa Szymon Wojciechowski, prezes APA Wojciechowski.

Roger Andersson, Country Manager SwedeCenter podsumował: – Wrocław to prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy, skupiający przedstawicieli branż IT i sektora BPO. Oferuje przyzwoity i stabilny rynek powierzchni biurowych. Budowa Business Garden daje szanse na stworzenie bardziej przyjaznych rozwiązań komercyjnych dla wiodących lokalnych i międzynarodowych klientów.


‹ wróć do listy

Rzecznik

Ewa Łydkowska

Head of           Marketing & PR
T: (+48) 22 820 91 29
T: (+48) 512 647 286
E: ewa.lydkowska@swedecenter.pl

Dla prasy

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski