Brama Portowa

Zarządzany

Brama Portowa to dwa niezależne budynki biurowe - Brama Portowa I i Brama Portowa II. Nazwa projektu została zapożyczona od sąsiadującej z inwestycją barokowej bramy miejskiej, będącej pozostałością dawnych fortyfikacji pruskich. Jednak, wśród mieszkańców Szczecina przyjęły się potoczne nazwy budynków, odpowiednio, Grzybek i Poczta, które także związane są z historią tego miejsca.

12 900 m2

powierzchni najmu

T-33 Architekci

projekt architektoniczny

Certyfikacja LEED

procedura w toku

Liczne usługi

w najbliższym otoczeniu

Inwestycja na stałe wpisała się w krajobraz Szczecina. Nowoczesne biurowce kontrastują z okoliczną zabudową, jednak, wypełniając dwa zaniedbane od dziesięcioleci place, uporządkowały przestrzeń miejską w ścisłym centrum Szczecina, dodając mu wielkomiejskiego charakteru.

Wraz z otwarciem Bramy Portowej, miasto zyskało blisko 13 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowo-handlowej. Oddanie projektu do użytku zbiegło się w czasie z zakończeniem przebudowy układu drogowego oraz torowisk skrzyżowania na placu Bramy Portowej. Obecnie jest to inspirujące miejsce pracy i popularny punkt spotkań wielu mieszkańców Szczecina.

Brama Portowa jest pierwszym komercyjnym projektem w Szczecinie, poddanym certyfikacji według standardu LEED. Budynki wyróżniają innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przed efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy i punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Dodatkowym atutem budynków jest ich lokalizacja.

 

Główni Najemcy

Do grona najemców Bramy Portowej dołączyły firmy: Starbucks, LUX MED, Zarząd Dróg Miejskich.


Lokalizacja

Budynki Bramy Portowej zlokalizowane są po przeciwnych stronach Alei Niepodległości u zbiegu Placu Bramy Portowej (Brama Portowa II) i ulicy Kardynała Wyszyńskiego (Brama Portowa I). Lokalizacja w ścisłym centrum Szczecina zapewnia dostęp do bogatej oferty usług i dodatkowych miejsc parkingowych w sąsiedztwie budynków.
 

Więcej informacji

Wynajem powierzchni


W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:


Anna Szmilewska

Leasing Manager

T: (+48) 22 820 91 33
E:
anna.szmilewska@swedecenter.pl

Zobacz także

SwedeCenter

Warszawa Zarządzany

Business Garden Warszawa I

Warszawa Zarządzany

Business Garden Poznań I

Poznań W budowie

HTML/CMS: blueprintmedia.pl Website design by Studio Rokicki & Ściborowski